Погода
Погода у Волочиську

вологість:

тиск:

вітер:

Звіт депутата районної ради С. Пазюка

Звіт

голови районної ради Сергія Пазюка

за період з листопада 2015 по грудень 2016 року

Шановні депутати! Шановні мешканці району!

Минув перший рік діяльності Волочиської районної ради сьомого скликання. Відповідно до п. 17 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,     усвідомлюючи ту велику відповідальність що Ви довірили мені депутатський корпус районної ради, вношу на Ваш розгляд звіт про  діяльність районної ради за період  з 19 листопада 2015   по грудень 2016 років.

Україна в даний час переживає глибокі й вирішальні перетворення. З моменту проголошення Незалежності нашої держави таких фундаментальних змін ми ще не проводили. Це стосується і реформування силових структур, і новий підхід в галузі охорони здоров’я, оновлення судової гілки влади, створення антикорупційного бюро, проведення адміністративно-територіальної реформи та багато іншого. Буквально ми є свідками і учасниками процесу добровільного об’єднання територіальних громад, розробляється фінансова стратегія спроможності їх розвитку і все це покликано в першу чергу на вимогу всіх тих, хто прагне дійсно якісних, ґрунтовних змін в державі для її повноцінного, європейського розвитку. 

В цей період виконуючи покладені на мене повноваження, намагався керуватися у своїй діяльності найголовнішим, на моє переконання, принципом. Він полягає в тому, що лише тісна співпраця виконавчої влади та місцевого самоврядування, усіх політичних партій та громадських організацій сприятиме зближеню зусиль у подоланні проблем територіальних громад, стане надійним фундаментом на шляху поліпшення життя наших громадян. 
                                                

Шановні колеги!

25 жовтня 2015 року відбулася вагома політична подія у житті держави - чергові місцеві вибори. Вибори до обласних, районних, міських, районних у містах рад проводилися за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій.

Для простих громадян місцеві вибори дали реальну можливість вплинути на хід суспільних процесів через їхнє волевиявлення, обрати представницьку владу, яка буде провісником реальних змін у країні.

Згідно рішення Волочиської районної виборчої комісії до складу  депутатів  Волочиської  районної  ради  VII  скликання  увійшли  34  депутата з 5 політичних партій,  це - 26 чоловіків і 8 жінок. З  них  по  3  депутати  від  Радикальної  партії Олега Ляшка, районної партійної організації ВО « Батьківщина» та Блоку Петра Порошенка «Солідарність», 8 –  представників  Аграрної партії України та 17 від районної організації політичної партії « ПОРУЧ».

 У районній раді відповідно створено та працює 5 депутатських фракцій.

Якісний склад депутатів ради VII скликання є достатньо високим. З 34 депутатів - 32 мають вищу освіту, 1 депутат має базову вищу освіту і 1 - середню.

 14 депутатів  цього скликання  обрані  до ради  вдруге  і  більше разів. 10 з них обирались депутатами сільських, селищної та міської рад Волочиського району. 

2 депутата районної ради відзначені урядовими нагородами.  

За віком депутати районної ради VII скликання розподіляються наступним чином: 1 депутат до 35 років, 12 депутатів до 50 років, 19 до 60 і 2 депутати старше 60 років.

Найбільша кількість депутатів – 21 чоловік - це керівники, заступники керівників та ведучі спеціалісти сільськогосподарських та обслуговуючих підприємств, фермерських господарств та приватні підприємці, 5 депутатів є представниками освітньої та культурної галузі, 4 - депутата працюють на посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування, 3- представляє медичну галузь, 1- працівник обслуговуючої сфери.

На першій організаційній сесії районної ради було прийнято рішення працювати без заступника голови районної ради. Про те  згідно вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на 7 сесії районної ради яка відбулась 14 липня поточного року мною була представлена раді і підтримана нею кандидатура Сутого Сергія Володимировича для обрання на посаду заступника голови районної ради.

У звітному періоді відбулись у нас і заміщення депутатів районної ради, так в зв’язку з обранням на посаду старости сіл Копачівка  та Мислова депутата Вдовина Олександра Дмитровича, останій достроково склав повноваження депутата районної ради. На 7 позачерговій сесії районної ради було визнано повноваження депутата районної ради Стецюка Олега Васильовича,що був наступним за черговістю у виборчому списку партійної організації Аграрної партії України.

Для організації роботи ради було затверджено президію районної ради VII скликання до якої увійшли: голова районної ради, його заступник, голови постійних депутатських комісій та керівники депутатських фракцій.

Протягом звітного періоду свою роботу намагався спрямувати на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів, а також створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата.  

 Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій здійснював виконавчий апарат районної ради.

Враховуючи невідповідність окремих норм Законів України «Про місцеві вибори», «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» за спільною згодою всіх депутатських фракцій ради та кожного окремого депутата в січні поточного року   встановлений графік прийому громадян депутатами Волочиської районної ради. Графік  прийому  громадян  був оприлюднений в місцевих засобах  масової  інформації та на сайті районної ради.

 Робота районної ради в звітному періоді проводилась відповідно до затвердженого плану роботи та Регламенту роботи районної ради.

Відповідно до ст.ст. 44, 72  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  районна рада  делегувала   18 своїх повноважень  Волочиській  районній державній адміністрації.

     У звітному періоді відбулося 12 засідань Президії  Волочиської районної ради, на яких розглядались плани підготовки і проведення сесій, затверджувався  порядок  денний, узгоджувались списки осіб на затвердження Почесними громадянами Волочиського району та народними засідателями. 

Головним моїм завданням є забезпечення підготовки сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень до виконавців, організація контролю за їх виконанням. 

Згідно ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно. За звітний період проведено 12 сесійних засідань районної ради, з них 6 позачергових. Розглянуто та прийнято 153 рішення. 

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі що забезпечує прозорість дій ради. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На пленарні засідання запрошуються народний депутат України, депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, міський, селищні та сільські голови, помічник народного депутата України, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

       Крім того на сайті у рубриці «Новини» постійно надається оперативна інформація  про події в районі та районній раді.

         В той же час змушений констатувати, що на сайт не надходить інформація про життя і діяльність місцевих рад, рідко використовують його можливості депутати районної і обласної рад для висвітлення своєї роботи. Сподіваюся, що ці проблеми ми знімемо у наступному році.

Має районна рада і свою сторінку у Фейсбуці.

Велику допомогу у проведенні сесій районної ради надають постійні депутатські комісії, які готують і вивчають всі питання, що вносились на розгляд сесій. Все, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, сесійної роботи, виконавчого аппарату ради.

        В раді працюють 6 постійних комісій, їх діяльність  відіграє  надзвичайно важливу роль у підвищенні ефективності  роботи районної ради.  

За звітний період розглянуто та вивчено_____ питань,  та  ___ звернень проведено 55 засідань постійних депутатських  комісій, із них – 14 комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю( Партика О.Г.), 7 – комісією з питань промисловості, будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та розвитку підприємництва ( голова Грищук І.К.) 9 - комісією з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи,землекористування та соціального розвитку села (голова Коломіець А.М.), 8 – комісією з питань освіти, культури, охорони  здоров’я  та соціального захисту населення (голова Габак М.Д.), 8 - комісією з питань сімї, молоді,спорту та туризму ( голова Бойчук І.Т.), 9 - комісією з питань прав людини,законності,депутатської діяльності,етики,взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування (голова Горобець М.В.)

Особливо хотілось би відмітити роботу  комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю (голова Партика О. Г.), який за звітний період провів 14 засідань, із них 4 спільних з президіею районної ради по питанях формування, затвердження  та  виконання показників програми соціального, економічного розвитку району і районного бюджету. 

Працюючи в постійних комісіях, депутати розглядали злободенні питання району, висловлювали зауваження, готували пропозиції до проектів рішень, які вносились на засідання сесій. 

Детально на роботі постійних комісій я не буду зупинятись так як відповідно до пункту 8 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голови комісій вже звітують про свою роботу на сесіях ради.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на порядок денний сесій районної ради виносились питання:

- Про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2015 рік.

- Про районний бюджет на 2016 рік та уточнення обсягів районного бюджету на 2016 рік;

- Про Програму економічного, соціального та культурного розвитку Волочиського району на 2016 рік; та інші.

         Відповідно до п.36 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , на виконання ст. 7 Закону України «Про міліцію» та ст. 51.1 Закону України «Про прокуратуру» на сесіях районної ради заслуховувалась інформація прокуратури та віділення поліції у Волочиському районі щодо стану боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району.  

  Згідно п.16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на пленарних засіданнях ради  протягом звітного періоду затверджено 10 районних Програм, внесено зміни до 2 діючих та заслухано 20 звітів про їх виконання. 

       У 2016 році на фінансування діючих Програм з районного бюджету для реалізації  заходів заплановано – 2489,4 тис. грн.  Станом на 1 січня 2017 року профінансовано – 2361,4 тис.грн.

Серед яких районні програми:

  • Програма соціальної підтримки громадян Волочиського району за принципом «Єдиного вікна» та «мобільного соціального офісу» на 2012-2016 роки;
  • Програма соціального захисту  учасників АТО на 2015-2016 роки;
  • Програма забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг Волочиської  районної державної адміністрації на 2016 рік;
  • Програма розвитку Центру надання адміністративних послуг у Волочиському районі;
  • Програма підтримки Волочиської районної газети «Зоря» на 2014-2016 роки;
  • Програма «Про організацію перевезень пільгових категорій населення на території Волочиського району на 2016 рік»;
  • Програма створення, використання і поновлення місцевого матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Волочиському районі в період  2015 -2018роки;
  • Програма захисту прав і законних  інтересів дітей на 2016-2017 роки;
  • Програма забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Волочиському районі на 2016-2020роки;
  • Комплексна програма «Піклування» Волочиського району на 2016-2020 роки.

Одним із дієвих інструментів роботи депутата є депутатський запит та депутатське звернення. За звітний період на сесіях районної ради було розглянуто всього   1 депутатський запит та  12 депутатських звернень від депутатів ради. Всі питання розглянуті, надані відповіді в межах діючого законодавства. 

  На виконання Закону України  від  26.11.2015 року «Про внесення змін  до ст. 59  Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань, районною радою було прийнято зміну до Регламенту ради, що дало змогу більш чітко зафіксувати позицію кожного депутата  при прийнятті кожного окремого рішення.  Результати поіменного голосування  оприлюднюються в день голосування  на офіційному веб-сайті  районної  ради відповідно до діючого законодавства.