Погода
Погода у Волочиську

вологість:

тиск:

вітер:

Звіт депутата районної ради В. Свистуна

З ТУРБОТОЮ ПРО ВИБОРЦІВ: В. СВИСТУН

Як депутат Волочиської районної ради, у своїй роботі я, передусім, спрямував свої зусилля на відстоювання інтересів людей та процвітання нашого краю,  а також на вирішення земельних, соціально-економічних, освітньо-культурних та багатьох інших проблем, що турбують наших виборців – жителів Війтовецьаої ОТГ. Значну частину з них, вдалося успішно вирішити, опираючись на підтримку депутатського корпусу районної ради та у тісній взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За звітний період брав активну участь у сесіях районної ради, засіданнях постійних комісій, вносив свої пропозиції в процесі розгляду винесених на сесію питань.

Сьогодні існуючим законодавством передбачено, що будь-яка людина, громадянин України, має право одноразово безоплатно отримати земельну ділянку у власність, втім законодавча база, що стосується земельних питань, на жаль, є досить складною і навіть заплутаною, вже не говорячи про те що часто змінюється, а тому звичайним людям не так легко розібратися в земельних тонкощах. Враховуючи це, мені довелось неодноразово надавати воїнам АТО, громадянам,  консультативну допомогу щодо вибору місця розташування та реалізації гарантованого законами України права на безкоштовне отримання у власність, земельних ділянок різного цільового призначення. Неменш важливим і в цілому доволі болючим питанням залишається проблема з відведення місць для випасу домашньої худоби. Хоча останнім часом поголів’я ВРХ суттєво скоротилося, проте загалом проблеми не вирішує. Власне, ми зіткнулися з таким явищем, як неправомірне виділення земельних ділянок у власність за рахунок земель, що насправді є громадськими пасовищами. Правда, відповідних правовстановлюючих документів на ці земельні ділянки поки не було, тому довелось без зволікань відстоювати інтереси наших сільських жителів – власників ВРХ, шляхом упередження та отримання відповідних дозволів в Головному управлінні Держгеокадастру у Хмельницькій області на відведення цих земельних ділянок під пасовища на території Війтовецької селищної ради, орієнтовною площею приблизно 210 га.

Продожуючи звітуати пред виборцями, не можливо не згадати про облагородження, підвідомчих нашій громаді, населених пунктів. Своєрідною окрасою, обличчям нашого територіального об’єднання, звичайно, мають стати Війтівці. А для цього, за моєї  участі була розроблена програма розвитку  Війтовецької селищної ради на 2017 рік, яка є нашою дорожньою картою, маршрутом і компасом, що показують як і куди буде рухатись Війтовецької ОТГ вже найближчим часом.

Нещодавно, за ініціативи Війтовецького селищного голови І. Степанюка було вирішено  створити у центрі селища зелену паркову зону. Торік, через запланований парк вже була збудована пішохідна доріжка. Також на запроектованій ділянці є два ставки, зводений майданчик для міні-футболу. Минулоріч, тут вже проходили різноманітні  футбольні  турніри. За попередньою домовленістю з представниками благодійного фонду “Ми поруч” у подальшому, за доброчинної підтримки цієї організації, заплановано спорудити тут – або дитячий майданчик, або майданчик з тренажерами. У зв’язку з цим, перед початком будівельно-монтажних, негайно постало питання про підготовку необхідної проектної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення  (парк) орієнтовною площею 3,0 га в  смт. Війтівці. Нині, за моєї безпосередньої участі пакет документів для створення паркової зони проходить, передбачене у законному порядку, погодження.

Поряд з цим, не можливо не згадати, що людей хвилює проблема вивезення і утилізації сміття. Серйозні зрушення і напрацювання є і в цьому напрямі. Так, вже розроблена і втілюється програма поводження з твердими побутовими відходами.

Ні для кого не секрет, що невідкладною, я б сказав гострою проблемою сьогодення є – забезпечення наших жителів якісною питною водою. Тому, одним із пріоритетних завдань нашої політичної сили “Поруч”, стала розробка стратегії регіонального розвитку  щодо покращення екологічної інфраструктури, забезпечення населення якісною питною водою шляхом планування розробки проектно-кошторисних документацій та будівництва вуличних мереж водопостачання сіл громади.

Водночас, впродовж року, проводив зустрічі з простими людьми, здійснював особистий та виїзні прийоми громадян. Тут варто згадати про велику допомогу та підтримку, у вирішенні багатьох проблем людей, благодійного фонду «Ми поруч».

Підтримав ініціативу по розробці програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Війтовецької селищної  ради Волочиського району на 2016-2020  роки.

Брав участь у прийняті рішення  Війтовецькою селищною  радою  щодо встановлення у 2017 році помірних ставок місцевих податків  та зборів.

Ці та багато інших важливих проектів було реалізовано нашою командою протягом останнього року. Але зупинятись на досягнутому ми не збираємося. У попереду ще дуже багато роботи, яку ми зможемо виконати тільки разом і лише за підтримки наших людей.