Депутати ознайомилися з умовами перебування одиноких та престарілих в Кушнирівському та Лонковецькому будинках-інтернатах

Відповідно до плану роботи районної ради 6 вересня 2017 року відбулося виїзне засідання постійних комісій.

Під час виїзного засідання депутати відвідали підопічних Дому Захисту Життя в селі Писарівка та подарували їм дитячі товари.Настоятель Храму Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Роман, сестри Марія та Марцеліна розповіли, що установа приймає матерів, які опинилися у важкій життєвій ситуації з приводу вагітності, або народження малюка, на тимчасове проживання.

Цей будинок побудований,щоб рятувати людські життя – вберегти майбутню маму від аборту, для матерів, які хочуть народити дитину і немають жодної підтримки. У будинку може одночасно проживати семеро мам із дітьми. У їхньому розпорядженні є кухня, їдальня, чотири кімнати із зручностями, кімната відпочинку і рукоділля, а також каплиця.

Далі члени комісій ознайомилися з умовами перебування одиноких та престарілих в Кушнирівському (директор Ю.Стецюк) та Лонковецькому (директор А.Шуклінов) будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів. У цих  соціально-медичних установах  постійно проживають одинокі, літні люди, які позбавлені родинного тепла та потребують притулку, стороннього догляду, лікування. Особливо присутні звернули увагу на умови перебування підопічних даних закладів, зокрема оглянули кімнати, де проживають люди похилого віку та інваліди, їдальні, ванні кімнати, кабінети медичного огляду. У закладах також є обладнані пральна та швейна майстерня.

На підсумковому засіданні постійних комісій було розглянуто питання про співпрацю Кушнирівського та Лонковецького будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів із управлінням соціального захисту населення РДА (доповідав С.Громський – заступник начальника управління соціального захисту населення РДА). Про рівень надання медичних послуг підопічним будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів інформувала С.Мальована – старша медична сестра Лонковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Також депутатами було прийнято рішення звернутися до керівництва обласної ради щодо дофінансування Лонковецького та Кушнирівського будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів в частині покращення медичного обслуговування підопічних.

Кожна людина робить своє майбутнє – воно у наших руках. Якщо будемо небайдужі до інвалідів, стареньких людей, то й самі житимемо у гармонії. Адже принцип бумеранга завжди працює – повертається як заподіяне комусь зло, так і добро.