Показові комплексні навчання щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з терористичними актами

     У вівторок, 24 лютого, делегація Волочиського району в складі заступника районної ради Сергія Пазюка, першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Коваля,  військового комісара районного військового комісаріату Віктора Романова, начальника відділу житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації Ганни Подоляко та представників Волочиського районного сектору ГУ ДСНС в Хмельницькій області взяли участь у показових комплексних навчаннях щодо дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із терористичними актами.

    Дані навчання були проведені на базі ДП «Новатор» у м. Хмельницькому на виконання вимог пункту 9 протоколу № 1 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і регіональної комісії ТЕБ та НС у Запорізькій області від 02.02.2014 року.

    Адміністрацією підприємства, службами та силами цивільного захисту було відпрацьовано умовну ситуацію мінометного обстрілу території підприємства внаслідок якого було пошкоджено будівлі цехів, виникла пожежа в цеху гальваніки та фарбування, на території підприємства залишились мінометні міни, що не вибухнули.

    Дії адміністрації підприємства, служб та сил цивільного захисту були спрямовані на захист життя та здоров'я працівників підприємства, а також на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації і проходили в такому порядку: Про надзвичайну ситуацію працівники підприємства були повідомлені за допомогою електросирен та об’єктового радіомовлення. Адміністрації підприємства вдалося евакуювати 30 людей із цехів до сховища, де організовано їх життєзабезпечення. В складі ланок газодимозахисної служби рятувальники, які прибули на місце надзвичайної ситуації, розпочали ліквідацію пожежі та пошук людей. Працівники аварійно-рятувального відділення Аварійно-рятувального загону спеціального призначення під завалами зруйнованої будівлі знайшли потерпілого, ноги якого зажаті уламком бетонної конструкції. За допомогою пневматичних подушок рятувальники дістали чоловіка з-під завалів, разом із фельдшером переклали його на спелеоноші та транспортували до швидкої для надання подальшої медичної допомоги.

    Під час обстеження території сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення виявили мінометні міни калібру 82 мм, що не вибухнули. Піротехніки транспортували боєприпаси до спеціально відведеного місця для знищення.

   Для визначення наявності в повітрі небезпечних хімічних речовин на місце виникнення надзвичайної ситуації прибула пересувна хімічна радіометрична лабораторія. Під час розвідки хіміки за допомогою спецзасобів визначили наявність та концентрацію небезпечних хімічних речовин, а також виміряли рівень радіаційного забруднення.

   Оперативна група управління внутрішніх справ виставила пости, наряди на евакуаційних виходах. Енергетики оглянули електромережі об'єкта та знеструмили його. Працівники аварійної газової служби відновили пошкоджений газопровід.

   На місці події бригади швидкої медичної допомоги розгорнули сортувальний майданчик, до якого рятувальники евакуйовували постраждалих. Тут медпрацівники надавали першу допомогу та, за необхідністю, відвозили потерпілих у спеціалізовані стаціонари. З постраждалими, в яких було діагностовано легкі ураження, працювали психологи ДСНС.

  Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту Хмельницької області, 25-26 березня у Волочиському районі відбудуться аналогічні командно-штабні навчання.

 

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації