Погода
Погода у Волочиську

вологість:

тиск:

вітер:

Олексієнко Борис Миколайович

Олексієнко Борис Миколайович
Генерал – майор, академік, доктор воєнних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти, лауреат премії імені Вернадського.


Нам немає вищої нагороди –
Своєму народові служить,
Пронесемо крізь усі пороги
Прикордонних військ славетну честь.
Солдатська пісня над кордонами лине,
Її почує українська вся земля.
Ми прикордонники Вкраїни вільної,
Козацькій славі зміна бойова.

Так розпочинається “Марш Прикордонних військ України”, слова та музику якого написав генерал-майор Борис Миколайович Олексієнко. Слова, музика маршу є наочним відображенням гармонії духовного стану, сили патріотичних відчуттів, військової і державницької мудрості генерала Олексієнка, який понад 40 років служить у Прикордонних військах, крок за кроком вдосконалює свою військову майстерність.
Народився 2 квітня 1940 року в с.Чухелі Волочиського району Хмельницької області в сім’ї військовослужбовця.
У 1956 році закінчив середню школу в м.Радомишль Житомирської області.
Отримав військову освіту у Алма-Атинському вищому прикордонному училищі (1961) та військовій академії ім.Фрунзе(1971). Проходив службу на посадах від заступника начальника прикордонної застави до командира з’єднання, заступника командувача прикордонних округів, заступника начальника інженерно-технічного управління ГУПВКДБ СРСР (м.Москва). Навчався у кавалерійській школі сержантського складу 45-го прикордонного загону, був начальником кафедри тактики та оперативного застосування прикордонних військ військової академії ім.Фрунзе. Усе це надало йому високого професіоналізму прикордонника. Борис Миколайович служив на різних кордонах Радянського Союзу. А саме у: Забайкаллі, Карелії, Середній Азії, Закавказзі, Молдавії та Україні.
З проголошенням Незалежності України та створенням Прикордонних військ України за особистим проханням був переведений до Державного комітету у справах охорони державного кордону України.
Борис Миколайович очолював Національну Академію Прикордонних військ України ім.Б.Хмельницького.
В основу своєї діяльності ставить науковий підхід. У науковій роботі досяг значних висот: захистив дисертацію доктора воєнних наук, отримав звання професора, звання працівника народної освіти, став академіком.