Погода
Погода у Волочиську

вологість:

тиск:

вітер:

Звіт постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села

Р І Ш Е Н Н Я

від 23.02.2017 року № 18-13/2017

м. Волочиськ

Звіт постійної комісії районної ради

з питань агропромислового комплексу,

екології, охорони природи, землекористування

та соціального розвитку села

Заслухавши звіт голови постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села Коломійця А.М. та відповідно до п. 8 ч.1 ст. 43, ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 15 Регламенту Волочиської районної ради. районна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Роботу постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села вважати задовільною.

  2. Голові комісії Коломійцю А.М. вдосконалювати форми і методи роботи комісії.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Сутого С.В.

 

Голова ради                                              С.Пазюк

 

Звіт постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу,

екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села

Постійна комісія  районної ради з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села, як і всі інші, утворена рішенням 1 сесії районної ради сьомого скликання відповідно до вимог статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

До складу комісії входить 6 депутатів з різних політичних партій, всі вони мають вищу освіту – за фахом пов’язані з сільським господарством і головне, що 4 депутатів проживають в селі, тому проблеми жителів села і агропромислового комплексу їм відомі не з розповідей. Троє обираються депутатами не вперше.  Очолює     постійну   комісію  депутат   районної   ради   Коломієць А.М.

На першому засіданні комісії було обрано заступника голови комісії –Шкрібляка В.В. та секретаря  - Безкоровайну Н.П.

Комісія працює відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи районної ради 7 скликання та Положення про постійні комісії районної ради, згідно якого визначено функціональну спрямованість роботи комісії. Вирішуючи питання, що належать до повноважень постійної комісії з питань розвитку агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села, комісія користується у своїй роботі і рядом інших законодавчих та норматинво-правових актів щодо земельних, податкових відносин, екологічних питань, ринку та оцінки земель та інше.

Основною формою роботи постійних комісій районної ради є засідання, які скликаються по потребі і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина депутатів від загального складу комісії.

За період роботи постійною комісією проведено 9 засідань. Щодо участі депутатів у засіданнях комісії зазначу, що всі ставляться відповідально до своїх обов’язків, бувають інколи випадки відсутності, але лише з поважних причин. За це я вдячний депутатам, що входять до складу нашої комісії.

Практикується така форма роботи, як проведення спільних засідань постійних комісій, зокрема проведено спільні засідання з комісіями з питань промисловості, будівництва, енергетики, транспорту,зв’язку та розвитку підприємництва та з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю

Основними завданнями в роботі комісії є вивчення, попередній розгляд та підготовка питань на сесійні засідання. Це насамперед розглядпроектівпрограм соціально-економічного і культурного розвитку, які стосуються всіх сфер діяльності економіки, заслуховуються звіти про їх виконання та прийняття нових профільних програм. Основна маса питань, розглянутих нашою комісією – це затвердження технічних документацій з визначеннянормативно-грошових оцінок земельних ділянок, що надаються в оренду фізичним та юридичним особам. Не залишились поза увагою членів комісії розгляд депутатських запитів, звернень, листів та зверненьгромадян.

На засіданнях комісії розглядались такі важливі питання як:

-виконання

 Програми соціально-економічного розвитку Волочиського району за 2015 рік

Про Програму розвитку земельних відносин Волочиського району на 2010-2015роки.

-прийняття

 Програми соціально-економічного розвитку Волочиського району на 2016 рік

Про цільову програму забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Волочиському районі на 2016-2020роки.

-хід виконання

Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Волочиському районі на 2015-2016 роки,

районної Програми освітлення населених пунктів на 2007-2016 роки, Програми «Питна вода» Волочиського району на 2013-2020 роки,

Програми поводження з твердими побутовими відходами  по Волочиському району на 2012-2020роки,

районної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2013-2020 роки.

Про комплексну програму запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного  та природного характеру в Волочиському районі на 2012-2016роки.

 

Комісія забезпечує контроль за виконанням заходів районних Програм та рішень районної ради щодо розвитку і підтримки сільського господарства, поліпшення умов життя сільського населення, соціального розвитку села, регулярно розглядає на своїх засіданнях хід їх виконання.

На контролі постійної комісії знаходяться 13 районних програм

Вважаємо, що в деякій мірі заслугою членів нашої комісії є результативність тих рішень, які попередньо розглядаються і обговорюються на засіданнях з тим, щоб потім затвердити на сесії. Жодного випадку у звітному періоді не було, щоб після висновків постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села було повернуто на довивчення, доопрацювання чи знято з розгляду.

Члени комісії намагаються вносити конкретні пропозиції щодо поліпшення соціально-економічного розвитку та інфраструктури району в розрізі населених пунктів. Ми підіймали та активно обговорювали  питання  про стан доріг  по району та  транспортне обслуговування населення, питання оренди земельних угідь, збереження водного фонду нашого району. використання та збереження лісів у районі, питання утилізації сміття та твердих побутових відходів. Я та Безкоровайна Н.П. брали участь у виїзних оглядах у Соломнянському та Видавському лісах. Після  робочих виїздів в лісові масиви району для вивчення питання вирубки лісів району, наша комісія готувала звернення до обласного управління лісового та мисливського господарства та до ДП ХОСЛАП «Хмельницькагроліс» щодо призупинення  вирубки лісів у районі та перегляду проекту лісокористування району  на 2016-2025рр., що дало позитивні результати, які ми побачили вже цього року. Секретар комісії Безкоровайна Н.П. брала участь в обласному селянському форумі, який відбувся 4 серпня цього року у м. Хмельницькому, та у форумі ринку землі в м. Славута.

Разом з тим, не все так позитивно і благополучно. Проблем вистачає і по населених пунктах, і по галузях, і по району в цілому. І вони зачіпають інтереси не однієї окремо взятої громади, а всіх жителів району. Це перш за все місця для сміттєзвалищ, утилізація та переробка сміття та твердих побутових відходів. Друге - стан забезпечення питною водою населення району, побудова водогонів та збереження водного фонду району.

Крім безпосередньої роботи в комісії, наші депутати, і я як голова комісії намагаємося в повній мірі використовувати свої депутатські повноваження відповідно до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Проводяться особисті прийоми громадян за місцем проживання. Питання, що піднімають виборці в своїх зверненнях різнопланові, але найчастіше звучать такі: незадовільний стан доріг по району; низькі закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію; стан пасажирських перевезень і обслуговування; нестача питної води; ремонт чи встановлення вуличного освітлення; робота відділень поштового зв’язку і ФАПів, тощо.

 Не стоять осторонь депутати аграрної комісії від тих подій, які відбуваються на закріплених територіях. По можливості беремо участь у сесіях сільських, селищних рад, надаємо допомогу у вирішенні питань на місцях: це благоустрій, забезпечення паливом, транспортні послуги і т.д., не забуваємо про незахищені версти населення, завжди приходимо  з подарунками на організовані свята у школах, садочках.

В цілому активність депутатів постійної комісії висока, маю на увазі,  не лише участь в обговоренні питань порядку денного на засіданнях комісії. Члени постійної комісії активні і у питаннях  проведення перевірок роботи закладів культури та дозвілля, ФАПів у районі, благодійної допомоги  військовослужбовцям у зону АТО. Я приймаю активну участь у спортивних заходах, організованих радою. Безкоровайна Н.П. навчалася на  тренінгу «Формування позитивного іміджу жінки-політика», який відбувся 17.09.2016 року у м.Хмельницькому.

За звітний період комісія працювала відповідально, злагоджено, професійно.

Користуючись нагодою, хотів би подякувати всім членам комісії за їх роботу та відповідальність при розгляді питань, які виносяться на обговорення. Впевнений, що комісія й надалі буде залишатися надійною опорою для всіх органів влади, які приймають участь у рішенні нагальних питань соціально-економічного розвитку району та його жителів.      

Дякую за увагу!

 

Голова постійної комісії районної ради

 з питань агропромислового комплексу,

екології, охорони природи, землекористування

та соціального розвитку села                                                            А.Коломієць